Select

ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI I FAŁSZYWĄ POLICYJNĄ LEGITYMACJĄ

Jubiler Ako

Radomszczańscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas działań prowadzonych 15 lutego 2017 roku zainteresowali się zaparkowanym przy obiekcie handlowym passatem. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Po kilku minutach dwaj mężczyźni w wieku 36 i 35 lat trafili do policyjnej celi. Każdy z nich popełnił inne przestępstwo.

Dwaj mężczyźni znajdujący się w passacie podczas rozmowy z funkcjonariuszami bardzo nerwowo się zachowywali. Podczas kontroli, policjanci przy jednym z dwóch mężczyzn znajdujących się w aucie znaleźli podrobioną legitymację i odznakę policyjną. Dodatkowo, w passacie policjanci znaleźli dilerki z niewielką ilością amfetaminy.

– Obaj panowie pokrętnie tłumaczyli pochodzenie ujawnionych przy nich przedmiotów. Dlatego też zostali osadzeni w areszcie. W miejscu zamieszkania starszego z zatrzymanych, w gminie Sulmierzyce, znajdowały się torebki z niewielkimi ilościami narkotyków. Policjanci zabezpieczyli dilerki. 35-latek podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że zawsze chciał być prawdziwym policjantem i dlatego „wyprodukował” sobie taką legitymację. 17 lutego obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Starszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 35-latek odpowie za podrobienie dokumentu, jakim jest policyjna legitymacja służbowa. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec  zatrzymanych prokurator zastosował dozór policyjny. Teraz śledczy sprawdzą, w jakich okolicznościach 35-latek posługiwał się podrobioną legitymacją.

(fot. KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD