ZAWODNICY „10-KI” NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

Reklama

W niedzielę 10 grudnia odbyła się w Bełchatowie IX Runda Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików w konkurencji karabin i pistolet pneumatyczny – Mikołajki 2017. Były to dla 10-ki Radomsko zawody pełne sukcesów.

W klasyfikacji Rundy IX pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zdobyła Wiktoria Karasek. W kategorii młodzików pierwsze miejsce wystrzelał nasz Mistrz Polski Wiktor Blada, a tuż za nim, na miejscu drugim uplasował się Kuba Gal.

– Po tej rundzie strzelań odbyła się część finałowa zawodów o nagrodę główną – pistolet wyczynowy. Zaczęły się prawdzie emocje. Do finału zakwalifikowało się ośmiu zawodników, którzy brali udział w minimum pięciu rundach rozgrywanych w przeciągu roku. Wśród tej ósemki znaleźli się też nasi pistoleciarze: Wiktoria, Wiktor i Kuba oraz dwie zawodniczki z IGLICY Bełchatów, zawodniczka z SALWY Szczerców, zawodnik ze SPOŁEM Łódź oraz zawodnik z SOKOŁA Zduńska Wola – mówi prezes klubu „10-tka” Sławomir Dziegieć. – Przebieg finałów polegał na oddawaniu strzałów w określonych limitach czasu i odpadaniu zawodników z najniższymi wynikami. W tych finałach bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy, którzy po wyeliminowaniu pozostałej piątki uczestników rozgrywali “finisz” finału pomiędzy sobą. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wiktor Blada, drugie Kuba Gal a trzecie Wiktoria Karasek. Nagroda główna – pistolet pneumatyczny wystrzelany przez Wiktora trafił na stan Klubu – dodaje Sławomir Dziegieć.

W zawodach brali też udział starsi zawodnicy z Radomska: Agnieszka Brzozowska oraz Mateusz Szwed (kategoria junior i juniorka młodsza – pistolet pneumatyczny). Tutaj również błysnęły dwa złote medale powiększając sportowy dorobek dnia.

– Nasi pistoleciarze są bezkonkurencyjni w województwie łódzkim – podkreśla Sławomir Dziegieć.

Całość zawodów uwieńczyła ceremonia dekoracji dokonana przez olimpijkę Agnieszkę Nagaj ze SPOŁEM Łódź.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD