ZAWODNICY RAP-u PRZYWIEŹLI Z WĘGIER SREBRO

Reklama

Zawodnicy ESBANK RAP Radomsko z rocznika 2007 zdobyli srebrny medal na międzynarodowym festiwalu sportowym Youth Football Festival, organizowanym przez Inter Sport, miasto Kaposvar i Węgierski Zwiazek Piłki Nożnej. Impreza odbywała się od 16 do 23 lipca w węgierskim Kaposvar.

IMAG2299
W turnieju piłkarskim, w kategorii U9 startowało 12 zespołów z 5 państw, Polski, Rumuni, Czech, Ukrainy i Węgier. Obok RAP-u, Polskę w tej kategorii reprezentowali chłopcy z Włókniarza Moszczenica, którzy jednak nie wyszli z grupy i przedwcześnie zakończyli turniej.

– Razem z nami na Węgry pojechali też chłopcy z RKS Mechanik Radomsko w roczniku 2002, którzy dotarli do ćwierćfinału. Pobyt na Węgrzech to wspaniała przygoda dla naszych chłopców. Możliwość poznania wielu ludzi, wymiany doświadczeń, poznania miejscowych obyczajów, kuchni i przede wszystkim zabawy. W tym pięknym mieście nasi chłopcy świetnie sie bawili, przyciągali do wspólnych zabaw kolegów z innych krajów, wspólnie grając w piłkę, grając na konsolach i pozując do zdjęć – mówi trener Krzysztof Kowalski.

Pobyt na Węgrzech to jednak przede wszystkim wspaniały wynik sportowy młodych piłkarzy z Radomska. Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalskiego osiągnęli finał, zdobywając ostatecznie drugie miejsce i srebrne medale.

– W ciągu kilku dni drużyna rozegrała 7 meczów, doznając tylko jednej porażki w finale. Przed meczem finałowym nasi chłopcy mogli dumnie wyśpiewać hymn Polski, gdyż był to mecz oficjalny, rozgrywany przy wszystkich miejscowych urzędnikach na pięknym stadionie. Porażka w finale nie była zaskoczeniem, gdyż rumuńska drużyna była poza zasięgiem wszystkich ekip. Ich najniższym wynikiem w turnieju była wygrana 7:1, wiec mecz z RAPem był dla nich najcięższym spotkaniem, za co nasz zespół został nagrodzony wielkimi brawami przez publiczność – zauważa Krzysztof Kowalski. – RAP Radomsko rocznik 2007 drugi raz w tym roku udał się na zagraniczny turniej i drugi raz zajął drugie miejsce. Do trzech razy sztuka. Następnym razem będzie złoto – mówi trener Kowalski.

Drużynę ESBANK RAP Radomsko reprezentowali: Wojtek Lewus, Bartek Zieliński, Bartek Szczepaniak, Bartek Wysocki, Filip Kowalski, Franek Mituła, Kuba Woźniak, Marcel Kociniak, Marcel Banaszek

(źródło: ESBANK RAP Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD