Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJANA SYGNALE

Zderzenie autokaru i ciężarówek. Ponad 30 osób rannych

Dzisiaj, około godziny 13.30 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Bogusławice w powiecie częstochowskim miał miejsce wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów ciężarowych i autokaru, którym podróżowało 40 osób. Jeden z samochodów ciężarowych zapalił się. Ciężarówka przewoziła materiały niebezpieczne. Strażacy nie mają jednak dokładnych informacji, ponieważ listy przewozowe uległy spaleniu.

Na miejscu pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej, między innymi jednostki z Radomska i okolic- Zablokowany został śląski odcinek autostrady A1. Na 456 kilometrze drogi (w połowie drogi między granicą województwa śląskiego i Częstochową) zderzyły się dwa samochody ciężarowe i autobus. Na obecną chwilę wiadomo, że kilkadziesiąt osób jest rannych. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie skutków zdarzenia. Służby są na miejscu i organizują objazdy. Apelujemy o rozwagę. Miejsce wypadku można ominąć jadąc z Częstochowy w kierunku Piotrkowa DK 91 i analogicznie w kierunku przeciwnym – informuje Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.  Ministerstwo poprosiło o pomoc wojsko.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia poinformował na konferencji prasowej, że poszkodowane zostały 32 osoby. Na miejsce katastrofy przyjechał wojewoda śląski.

Na miejscu odbywa się triaż poszkodowanych. Osoby, które nie ucierpiały znajdą schronienie w miejscu zabezpieczonym w gminie Kruszyna.

Ruch w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowany. Policja kieruje objadzy na Radomsko drogą #DK91, do Częstochowy zjazd w #DW483 na Mykanów i Cykarzew.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW