MEBIN

Zdrowe diety od NFZ

Dane są alarmujące – nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków. Co czwarty jest otyły. Chcesz być zdrowy? Pamiętaj o racjonalnym odżywianiu!

Otyłość stała się plagą. Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że za 6 lat co trzeci Polak będzie cierpiał z powodu otyłości. Problemy z nadwagą prowadzą nie tylko do rozwoju niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych wśród Polaków, ale również następstw społecznych oraz ekonomicznych dla całej naszej społeczności. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy diety.nfz.gov.pl, który oferuje bezpłatne plany żywieniowe dla całej rodziny.


Chcesz nauczyć się zasad zdrowego odżywiania? Na portalu znajdziesz:

  • Plany żywieniowe o wybranej kaloryczności dla osób dorosłych, seniorów, wegetariańskie – ich celem jest wdrażanie określonych zasad racjonalnego odżywiania się oraz modyfikację błędów żywieniowych – zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby dietozależne, takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroby serca i układu krążenia, osteoporoza, próchnica czy nowotwory.
  • Rodzinny plan żywieniowy – innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny.
  • Plany żywieniowe w jednostkach chorobowych – dieta DASH w cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, Hashimoto, zaparciach, nadwadze i otyłości.

Instrukcja logowania portal Diety NFZ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW