ZE SKLEPU DO POLICYJNEJ CELI

Reklama

Surowa kara grozi radomszczaninowi, który próbując wręczyć funkcjonariuszom łapówkę chciał zmusić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Zdarzenie miało miejsce 19 maja 2018 roku przed jednym ze sklepów przy ulicy Narutowicza w Radomsku.

Około godziny 20.00 do dyżurnego policji zadzwonił radomszczanin i poprosił aby do sklepu przy ulicy Narutowicza przyjechał patrol policyjny, ponieważ nietrzeźwy klient awanturuje się.

– Policjanci na miejscu porozmawiali ze sprzedawcą. Okazało się, że ten nie chciał sprzedać pijanemu 52 – latkowi kolejnej porcji alkoholu i dlatego doszło do sprzeczki. Następnie mundurowi wyprosili pobudzonego i wulgarnego klienta z placówki handlowej oraz poinformowali o konsekwencjach jego niewłaściwego zachowania. 52- latek chcąc szybko załatwić sprawę i zakończyć interwencję usiłował wcisnąć w dłoń mundurowego sto złotych w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych. Do usilnego „wpychania” banknotu nie zniechęciło go pouczenie oraz ostrzeżenie, że to, co próbuje uczynić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem. W związku z takim zachowaniem stróże prawa zatrzymali radomszczanina i osadzili w policyjnym areszcie – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Podczas zatrzymania 52- latek miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD