MEBIN

Zimowe utrzymanie dróg w powiecie radomszczańskim

Robutkowo

W środę, 2 grudnia, zdalnie obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Radni przyjęli sprawozdanie Komendy Powiatowej Policji w Radomsku z działań podjętych w ramach akcji „ZNICZ 2020″, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych.

W tym roku ze względu na pandemię ruch w okolicach cmentarzy był znacznie mniejszy, policjanci prowadzili jednak m. in. działania prewencyjne i profilaktyczno-informacyjne pod hasłem  „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” oraz rozdawali kamizelki odblaskowe.

Radni otrzymali także raport na temat stanu przygotowań do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym 2020/2021.

Powiat tradycyjnie już ma podpisane porozumienie, na mocy którego Miasto Radomsko realizuje zadania z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta (ok. 19 km, porozumienie nie obejmuje drogi powiatowej Radomsko/Blok Dobryszyce – Okrajszów – Kietlin, której część stanowi ulica Sikorskiego).

Podpisano także porozumienia z ośmioma gminami, które wcześniej zadeklarowały gotowość do zimowego utrzymania na swym terenie dróg powiatowych. Łączna długość dróg przekazanych do zimowego utrzymania gminom: Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk (bez odcinka DP 3931E Pytowice Słostowice), Kodrąb, Kobiele Wielkie (bez DP 3934E), Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny wynosi 256 km.

Stawka ryczałtowa za przejęty kilometr drogi w sezonie zimowym 2020/2021 to 1600 zł (analogicznie jak w poprzednim sezonie zimowym).

Wciąż nie rozstrzygnięte są procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy zimowego utrzymania dróg powiatowych na pozostałym terenie (154 km dróg powiatowych na terenie gmin: Gidle, Lgota Wielka Ładzice, Radomsko, Żytno, oraz droga powiatowa nr 393 4E na terenie gminy Kobiele Wielkie, ulica Sikorskiego w Radomsku oraz droga powiatowa nr 3931E na odcinku Pytowice – Słostowice na terenie gminy Kamieńsk). Dwa postępowania przetargowe nie przyniosły efektu, trzeci przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

(Informacja: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW