ZŁODZIEJE TRANSFORMATORA TRAFILI DO POLICYJNEJ CELI

Reklama

Policjanci z Kamieńska zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli transformator elektryczny i metalowe elementy znajdujące się na terenie jednego z byłych lokali gastronomicznych w gminie Gomunice. Wieczorem 23 lutego 2017 roku wszyscy trzej trafili do policyjnej celi.

Sprawą kradzieży transformatora z 18 lutego 2017 roku zajęli się kryminalni i to ich sumienna praca doprowadziła do zatrzymania sprawców kilku kradzieży. Ustalenia funkcjonariuszy dowiodły, że sprawcy kilka razy w ciągu ostatniego miesiąca przyjeżdżali we wskazane miejsce i pod osłoną nocy kradli metalowe elementy oraz znajdujący się tam transformator elektryczny.

– Straty spowodowane przez przestępcze trio zostały oszacowane na ponad 8 tysięcy złotych. Sprawcy swoje łupy sprzedawali w punkcie skupu złomu. Uzyskane w ten sposób pieniądze dzielili między sobą. Tam też policjanci ujawnili i zabezpieczyli części transformatora, kute elementy balustrady, lampy oświetleniowe. Odzyskane przedmioty zostaną zwrócone właścicielowi – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego i przemyskiego w wieku 37, 31 i 24 lata. Podczas przesłuchania każdy z mężczyzn przyznał się do zarzucanych im czynów. Tylko najstarszy z nich nie był dotąd karany za popełnione przestępstwa. Zatrzymani odpowiedzą za zniszczenie transformatora i tym samym zakłócenie działania linii elektroenergetycznej, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz za kradzież za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD