Złote Gody w Radomsku. Medale dla par małżeńskich

Reklama

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.


Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 7  par małżeńskich. Odznaczone zostały następujące osoby:

  • Marianna Comblik i Stefan Comblik;
  • Zenobia Godzik i Henryk Godzik;
  • Anna Kapuściarek i Grzegorz Kapuściarek;
  • Halina Kwiecień i Marek Kwiecień;
  • Barbara Lipińska i Zbigniew Lipiński;
  • Halina Nowakowska i Jerzy Nowakowski;
  • Marianna Piasecka i Tadeusz Piesecki.

Medale przyznawane są przez Prezydenta RP i stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze. Dekoracji medalami „Za  Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał prezydent Jarosław Ferenc, który przekazał także jubilatom życzenia, listy gratulacyjne oraz upominki. Gratulacje złożył również przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Tadeusz Kubak, który wręczył jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

Były podziękowania, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. 50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły. Jest wyjątkową okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, przykład do naśladowania dla dzisiejszych pokoleń.

Po części oficjalnej jubilaci wysłuchali koncertu przygotowanego przez Beatę Garbarz-Hebda, której towarzyszył Paweł Hebda.


Czytaj też: Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Ruszył nabór wniosków

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD