Zmarł Krzysztof Janik wieloletni dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku

Reklama

Nie żyje Krzysztof Janik, wieloletni dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku. Miał 62 lata.


Krzysztof Janik był dyrektorem Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku od 1984 r. Przez 39 lat powierzoną placówką kierował w sposób wyróżniający, a jego praca zawodowa we wszystkich aspektach była oceniana bardzo wysoko. Wielokrotnie nagradzany Nagrodą Prezydenta Miasta Radomska, a także Nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty. Jego zawodowe dokonania zostały docenione także wówczas, kiedy otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej II stopnia.

Swoim zaangażowaniem i codzienną pracą przyczyniał się do upowszechniania wychowania przedszkolnego na terenie miasta Radomska. W procesie dydaktyczno-wychowawczym dziecko i jego harmonijny rozwój stawiał zawsze na pierwszym miejscu. W jego opinii twórcze działania wyzwalały inwencję i dziecięcą ekspresję, dzięki czemu wychowankowie przedszkola od lat odnosili sukcesy w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.

Szczególnie dbał o dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Cieszył się dużym szacunkiem i zaufaniem rodziców, grona pedagogicznego, a także pracowników administracji i obsługi przedszkola. Bardzo dbał o jakość pracy przedszkola, propagował działania proekologiczne, prozdrowotne i promował placówkę w środowisku lokalnym. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym i szeroką wiedzą z zakresu prawa oświatowego. Był autorytetem pedagogicznym w środowisku nauczycieli.

Kompetentny, bardzo sumienny i odpowiedzialny dyrektor. Stanowczy, pracowity i ciepły człowiek – tak Go zapamiętamy – napisali urzędnicy urzędu miasta w Radomsku.


Czytaj też: Radomsko awaria wodociągu. Przerwa w dostawie wody w ul. Prusa i przyległych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD