Zmiana kolejności szczepień przeciw Covid-19

Reklama

Będzie korekta rozporządzenia dot. kolejności szczepień – etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części; w etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b – przewlekle chorzy, w etapie 1c – przedstawiciele służb państwowych – poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

W ostatnim czasie do Kancelarii Premiera wpłynęło wiele pism dotyczących właściwego potraktowania osób chorych na choroby przewlekłe – Dzisiaj korygujemy ten nasz błąd i przedstawiamy zweryfikowany i skorygowany etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 – dodał Dworczyk.

Do tej pory, w  Polsce zaszczepionych zostało 530 tys. osób. W magazynach pozostało prawie pół miliona szczepionek.

Według nowego podziału,  w części 1A zaszczepieni mają zostać seniorzy powyżej 60 roku życia, w części 1B – osoby z chorobami przewlekłymi (chorzy na nowotwory, osoby po przeszczepach, dializowane), a w części 1C – nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

Co istotne, nadal istnieje możliwość wcześniejszego szczepienia dla osób, które posiadają pewne schorzenia. W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza prowadzącego po skierowanie.

Podczas rejestracji na szczepienia, seniorzy mogą skorzystać z pomocy Solidarnościowego Korpus Wsparcia Seniorów pod numerem tel. 22 505 11 11.

Czytaj też:  11 nowych przypadków Covid-19 w powiecie radomszczańskim

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD