Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA ODCINKU DK1 JUŻ WE WTOREK

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Radomsku we wtorek 26 marca nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi krajowej nr 1. Zmiana związana jest z budową Autostrady A-1. Będzie ona dotyczyła odcinka D, czyli odcinka o długości 7,022 km (od granicy miasta Radomska do granicy województwa śląskiego/łódzkiego).

Powyższa zmiana będzie polegała na wyłączeniu z ruchu kołowego jezdni wschodniej i przełożeniu ruchu na jezdnię zachodnią (dotychczasowa jezdnia jednokierunkowa będzie teraz jezdnią dwukierunkową z wyznaczonymi trzema pasami ruchu: dwa w kierunku Katowic oraz jeden w kierunku Łodzi i Warszawy). Oprócz ww. zmiany zamknięte zostanie skrzyżowanie z drogą gminną nr 112353E (droga łącząca miejscowości Brodowe i Radziechowice Drugie) a także przejazd pod DK nr 1 w ciągu drogi gminnej nr 112505E łączącej miejscowości Szczepocice i Łęg (Pustkowie). Dla mieszkańców miejscowości Radziechowice i Brodowe zostanie wyznaczony objazd poprzez drogi gminne w Radomsku (ul. Wymysłowska, ul. Staffa i ul. Ciepła) oraz przez drogę krajową nr 42 (ul. Brzeźnicka w Radomsku i ul. Wyzwolenia w m. Ładzice). Jedynym przejazdem w kierunku: wschód – zachód na budowanym odcinku Autostrady A-1 pozostanie droga powiatowa nr 3952E w m. Szczepocice. Na skrzyżowaniu drogi powiatowej z budowaną Autostradą A-1 zainstalowana będzie sygnalizacja świetlna. Ułatwi ona mieszkańcom miejscowości Szczepocice i Łęg przejazd przez trzy pasy ruchu drogi krajowej.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Czyli od granicy łódzkiego do początku autostradowej obwodnicy Częstochowy nic nie będzie robione? Świetnie. Nie ma to jak robić taki kawałek drogi na raty po kilka km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW