MEBIN

Zmiany na węźle Piotrków Trybunalski Południe

Nexera

Od 29 października nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74J). W wyniku dalszego postępu prac na budowie odcinka autostrady A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski, uruchomiona zostanie łącznica dla kierunku Łódź – Bełchatów, a zamknięta do dalszych prac będzie łącznica dla kierunku Łódź – Piotrków Trybunalski.


W praktyce ułatwi to znacznie przejazd z Łodzi w kierunku Zachodnim. Kierowcy jadący w stronę Bełchatowa i Wielunia nie będą już musieli pokonywać ¾ węzła, tylko bezpośrednio zjadą z węzła na DK74j. Z kolei jadący od strony Łodzi i Katowic do Piotrkowa Trybunalskiego  będą musieli przemieścić się drogą krajową 74 j do ronda po zachodniej stronie węzła (obok magazynów), tam zawrócić (obrazują to załączone grafiki) i pojechać ulicą Generała Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim – informuje Maciej Zalewski z GDDKiA.

W czasie wprowadzania nowej organizacji ruchu należy spodziewać się kilku zatrzymań ruchu, które, każdorazowo, nie powinny trwać dłużej niż kilkanaście minut. Opisywany odcinek można ominąć jadąc DK91.


Czytaj też: Przebudowa skrzyżowania Kraszewskiego z Narutowicza. Będą objazdy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD