ZMIANY ORGANIZACYJNE SPOSOBEM NA OBNIŻKĘ CEN USŁUG

Reklama

Z końcem maja w największej miejskiej spółce w Radomsku – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaczął obowiązywać nowy schemat organizacyjny. Doszło do połączenia niektórych działów. Są i takie stanowiska, które zostały zlikwidowane.

– Uproszczona struktura organizacyjna umożliwi m.in. brak wzrostu cen usług, a nawet ich obniżenie – zauważa prezes PGK Marek Glądalski.

Prezes PGK w temacie wprowadzenia zmian w schemacie organizacyjnym spółki udziela bardzo zachowawczych informacji.  Zmiany potwierdza, ale np. nie wymienia stanowisk, które zostały zlikwidowane. Z naszych informacji wynika, iż dotyczy to m.in. specjalisty ds. wizerunku firmy, które zajmowała Aneta Niedźwiecka, radna powiatowa PiS oraz szefowa sztabu wyborczego Wiesława Kamińskiego…

A oto, co w temacie zmian na zadanie wcześniej pytania odpowiedział nam prezes PGK Marek Glądalski: „Głównym zadaniem spółki jest dostarczenie jak najwyższej jakości usług, w tym odbioru ścieków i odpadów stałych, dostawy energii cieplnej i wody dla mieszkańców, jednostek gospodarczych oraz instytucji w Radomsku. Zależy nam, by usługi te świadczone były po jak najniższej cenie. By jak najlepiej wykonywać swoje zadania, struktura organizacyjna spółki musiała ulec zmianie. Wzmocniona została m.in. rola podstawowych zakładów spółki kosztem służb pomocniczych. Liczne czynności dotychczas wykonywane przez wyodrębnione komórki organizacyjne zostały włączone do zakresu działalności większych zakładów i działów. Wiąże się to z koniecznością dokonywania przesunięć pracowników, a w skrajnych przypadkach również nieznacznej redukcji zatrudnienia. Uproszczona struktura organizacyjna umożliwi m.in. brak wzrostu cen usług, a nawet ich obniżenie np. opłat za dostawę energii cieplnej. Aktualnie trwa dostosowywanie zatrudnienia do przyjętych zmian w Regulaminie Organizacyjnym”.

Do tematu powrócimy w papierowej wersji „Pomiędzy Stronami” z 9 czerwca.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD