Znamy najnowszy ranking „Perspektyw”. Najwyżej Mechanik i II LO

Reklama

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez “Perspektywy” już po raz dwudziesty trzeci.

Z założenia ranking “Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Wśród wyróżnionych szkół znalazły się radomszczańskie placówki oświatowe. W rankingu najlepszych liceów w województwie łódzkim na 21. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku (273. miejsce w Polsce).  I LO im. Feliksa Fabianiego uplasowało się na 48. miejscu (657. miejsce w skali kraju).

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). W zestawieniu technikum znalazły się 3 szkoły z Radomska. Największy sukces odniósł ZSP nr 1, który jest na 7. miejscu w województwie (146. miejsce w kraju). Na 21. miejscu w Łódzkiem jest ZSE im. T. Kotarbińskiego (387. w Polsce). Elektryk zajął 34 miejsce w województwie, na 57. miejscu znalazła się szkoła z Dobryszyc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD