KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

ZNANE I NIEZNANE W RADOMSZCZAŃSKIM MUZEUM

Muzeum Regionalne w Radomsku po raz kolejny będzie gościć piotrkowskich artystów plastyków. Tym razem na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia z VII Międzynarodowego Pleneru malarskiego, który odbył się w 2017 roku w Załęczu Wielkim.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (9 listopada) o godz. 18.00. Prace osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Piotrkowskich Artystów Plastyków będzie można oglądać w galerii radomszczańskiego muzeum.

xxx

Członkowie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów, Plastyków wybrali na kolejny plener urokliwy, zaczarowany zaułek w Załęczu Wielkim nad niesłychanie malowniczą rzeką Wartą. Pogoda jak na połowę września kapryśna – jesień wygrała z końcem lata. Nie skąpiła deszczu, powściągliwie operowała słońcem, niemniej było ciepło. Przyroda zaś serwowała  swój wspaniały i niepowtarzalny spektakl – taniec liści na wietrze przy akompaniamencie szumiącej Warty i ptasich solówek. Wszystko w scenografii tajemniczego lasu pachnącego grzybami i mchem.

Te przepiękne okoliczności przyrody skłoniły do twórczej pracy, z której spontanicznie                  i metodycznie wyłoniły się obrazy – efekty nowych wrażeń i refleksji. Przelane na płótno i papier będą zaprezentowane na naszym wernisażu Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Znane/Nieznane”.

W plenerze uczestniczyli: Jolanta Opolska, Jacek Kośmiński, Grażyna Grabowska, Juliusz Marweg, Monika Ślósarczyk, Bohumir Bob Hochman, Iwona Perła Perlińska, Jacek Frąckiewicz, Liliana Lilu Batory, Anna Yurchenko, Henryk Trojan i Bogusław Maria Piasecki.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close