Polskie ePłatności

“Zostajemy w Europie”. Protest w Radomsku

Jubiler Ako

W Radomsku zorganizowano protest w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Manifesty zorganizowano w kilkudziesięciu miastach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską konstytucją.


Inicjatorem głównego prostu jest były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

W proteście zorganizowanym na placu 3 Maja pod hasłem „My ZostajeMY” wzięło udział blisko 200 radomszczan. Przybyli ludzie w różnym wieku i o różnorodnych światopoglądach, jednak łączy ich jedno. Wszyscy są zwolennikami pozostania Polski w Unii Europejskiej. – Jestem zwykłym szarym człowiekiem. Mam tyle lat, że pamiętam jak było. Mam pięcioro wnuków, nie chcę aby musieli żyć jak za PRL-u. Chcę żeby żyły we współczesnym i wolnym kraju – powiedziała jedna z uczestniczek manifestacji.

-Nie zgadzamy się na wypychanie Polski z Europy. Bronimy Polski europejskiej i demokratycznej. Nie zgadzamy się na fałszywą narrację o sprzeczności Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją RP. To ustawy PiS niszczą praworządność i niezależność sądownictwa i są w sprzeczności z Konstytucją i prawem unijnym – mówił Paweł Grzywacz.

Zwieńczeniem protestu było wspólne zdjęcie, które zgodnie z zapowiedziami organizatorów ma zostać wysłane do prezydenta, premiera i poseł Anny Milczanowskiej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD