Zostań dawcą szpiku. Uratuj życie Ani i wielu innych osób

Reklama

Chora na ostrą białaczkę szpikową Ania Zbierańska, ale także wiele innych osób potrzebuje naszej pomocy. Podczas sierpniowych wydarzeń w Radomsku prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji “Nie wahaj się – uratuj życie! Zostań dawcą szpiku! Dzień dawców szpiku dla Ani i innych”.


Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat będą mogły zarejestrować się w bazie DKMS dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Spotkania z przyjaciółmi luz, słońce, kolonie, plaża, góry, wycieczki-tak wygląda normalny wakacyjny dzień moich znajomych. Mój przez białaczkę jest zupełnie inny-badania, leki, szpitalna sala lub cztery katy domu. To moja normalność. Zachorowałam w październiku zeszłego roku. Od tego czasu walczę z wszystkich sił. Wspierają mnie moi rodzice, siostra przyjaciele. Ale żeby wygrać potrzebuje pomocy mojego bliźniaka genetycznego. Może to właśnie Ty? Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Nie wahaj się – uratuj mi życie mówi Ania Zbierańska.

Miejsca rejestracji

  • Niedziela, 6 sierpnia, godz. 13:00-18:00 – Akcja na Radomsko, Plac 3-Maja w Radomsku.
  • Sobota, 12 sierpnia, godz. 12:00-18:00 – Piknik Wojskowy w Kamieńsku, Targowisko Miejskie w Kamieńsku.
  • Sobota, 12 sierpnia, godz. 12:00-18:00 – Dzień Dawcy Szpiku dla Ani, Miejski Dom Kultury w Radomsku.
  • Niedziela, 13 sierpnia, godz. 15:00-19:00 – Piknik Strzelecki, Strzelnica Sportowa LOK w Radomsku.

Każdy może pomóc

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi m.in. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Druga szansa na życie

Dzięki transplantacjom krwiotwórczych komórek macierzystych każdego roku wielu pacjentów otrzymuje drugą szansę na życie. Dawstwo komórek macierzystych jest anonimowe, ale jeśli prawo danego kraju na to pozwala, a dawca i biorca chcą się spotkać, to jest to możliwe po minimum 2 latach od pobrania.

Fundacja DKMS działa od 2008 roku, a jej misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku. W ciągu 10 lat fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 680 000 potencjalnych dawców – teraz i ty możesz dołączyć do tego grona. Rejestracji można także dokonać online, bez wychodzenia z domu. Kliknij w link https://www.dkms.pl/pl/wirtualny-dzien-dawcy

Później wystarczy już tylko 5 kroków, by stać się potencjalnym dawcą:

KROK 1. Zamów pakiet rejestracyjny online

KROK 2. Wypełnij formularz dołączony do pakietu

KROK 3. Pobierz wymaz za pomocą pałeczki

KROK 4. Jak najszybciej odeślij pakiet za darmo

KROK 5. Bądź dobry do szpiku kości!


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD