ZUS przelał kolejne środki w ramach 500 plus – łącznie 2,7 mld zł

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał we wtorek kolejne środki (prawie 240 mln zł) w ramach nowego okresu świadczeniowego “500 plus”. Na konta rodziców trafiło łącznie 2,7 mld zł.

Od 1 czerwca trwa nowy okres świadczeniowy “Rodzina 500 plus”. Nabór wniosków na ten okres trwał od 1 lutego tego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500+, a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do maja br. Ten etap przejściowy się zakończył i tylko ZUS będzie przyznawał i wypłacał środki z programu.

W województwie łódzkim, na nowy okres świadczeniowy (2022/2023) złożonych zostało ponad 254,5 tys. wniosków o świadczenie „500 plus”. W czerwcu ZUS w Łódzkiem wypłacił w ramach tego świadczenia ponad 163 mln zł.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczne. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Sami oni decydują kiedy wysłać wniosek: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – wskazuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Każdy rodzic ma stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności został przydzielony automatycznie i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazane dzień wcześniej.

Czytaj też: PUP Radomsko: Nabór wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD