ZWIĄZKOWCY OBURZENI ZMIANAMI W SZPITALU [AUDIO]

Reklama

Działające w Szpitalu Powiatowym w Radomsku związki zawodowe są oburzone sytuacją w placówce. Domagają się od zarządu powiatu wyjaśnień w sprawie zmian na stanowisku p.o. dyrektora szpitala. Wczoraj rezygnację z zajmowanego od zaledwie 9 dni stanowiska złożył p.o. dyrektora, doktor Jacek Cykowski.

– Doktor Cykowski podjął się tej funkcji i nagle z niewiadomych przyczyn po 9 dniach złożył rezygnację. Jest to dla nas zastanawiające. Nie ma w szpitalu ciągłości władzy. Należy pamiętać, że jest to jedyna jednostka w powiecie, która zabezpiecza świadczenia zdrowotne – mówi szefowa „Solidarności” Anna Kaurzel.

Związki zawodowe wystosowały dziś pismo do zarządu powiatu. Chcą się spotkać 22 marca i rozmawiać o sytuacji w szpitalu.

– Jest bardzo wiele spraw, o których chcemy rozmawiać. Mamy nadzieję, że zarząd powiatu pozytywnie odpowie na nasze zaproszenie do rozmów – dodaje Anna Kaurzel.

Po rezygnacji Jacka Cykowskiego ze stanowiska p.o. dyrektora szpitala, funkcję tę objęła doktor Maria Jankowska. Z kolei Jacek Cykowski został zastępcą dyrektora szpitala do spraw lecznictwa.

– To, co się dzieje w szpitalu, wygląda kompromitująco. Chyba ludzie nie panują nad tym, co się dzieje, skoro taka właśnie jest sytuacja – mówi radny rady powiatu radomszczańskiego Jerzy Kaczmarek.

Rezygnację z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Jacek Cykowski złożył z przyczyn osobistych.

WICESTAROSTA ROBERT ZAKRZEWSKI O REZYGNACJI JACKA CYKOWSKIEGO

ANNA KAURZEL O REZYGNACJI JACKA CYKOWSKIEGO

 

 DSCN1066

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD