Luxbud

Zwiedzali atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego

Polonaisse

W niedzielę (7 sierpnia) pogoda od samego rana idealnie nadawała się na wyprawę trekkingową z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomsku, jaka została zaplanowana wokół Ojcowa.


22 piechurów dotarło na start pieszej wycieczki po atrakcjach Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka zaczęła się od zejścia do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości, by po krótkim odpoczynku ruszyć zielonym szlakiem na Górę Okopy, gdzie znajdują się ślady wczesnośredniowiecznego grodziska, a następnie na Górę Koronną, w której zlokalizowana jest Jaskinia Ciemna. Jaskinię uczestnicy wyprawy zwiedzali wysłuchując ciekawych danych o jej historii z ust sympatycznego przewodnika.

Dalej w dolinie Prądnika wędrowcy odwiedzili Pstrągarnię, skąd weszli w dolinę potoku Sąspowskiego. Uroczyska, wodospady i malownicze skałki doprowadziły ich do Ojcowskiego Zamku górującego nad obszerną i malowniczą doliną.

Po posiłku w Piwnicy pod Nietoperzem szlak czarny zaprowadził wycieczkowiczów do Jaskini Łokietka, ale jej zwiedzanie odłożyli na inną okazję.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD