Select

ZWOLNIJ! JAK KOCHA TO POCZEKA

Polonaisse

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu przeprowadzili działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas akcji, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

– To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być  żonami, mężami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób uczulają użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2016 roku wskazuje, ze przyczyną 21,2% wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków  panujących na drodze. W 2016 roku w wypadkach z winy kierujących w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 50 osób, a rannych zostało 1205 osób.

Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem. Apelujemy- poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD