Zwycięzcy gry terenowej od Era Travel “List w Butelce”

Reklama

“List w butelce” to gra terenowa, jaką ERA Travel przygotował na okres wakacyjny dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego.


Gra „List w butelce” polegała na odszukaniu listu włożonego do butelki i ukrytego gdzieś na terenie powiatu. Na wakacje przypadły cztery edycje propozycji gry. Już pierwsza edycja listu w butelce dostarczyła wielu emocji i zabawy dla całych rodzin oraz wielu sympatyków tego rodzaju rozrywki. Niestrudzeni eksploratorzy naszego powiatu skorzystali z danej wskazówki, jednak samo miejsce ukrycia butelki z listem już nie było takie oczywiste. Liczyła się spostrzegawczość, umiejętność obserwowania terenu, a nawet doświadczenie zdobyte w poprzednich propozycjach gier terenowych od Era Travel.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wakacyjnej zabawy List w Butelce. Mamy nadzieję, że dzięki niej udało nam się pokazać szerszej grupie podróżników kilka ciekawych, mniej znanych miejsc w naszym powiecie. Liczymy, że mogą one stać się inspiracją i zachętą dla dalszych wypraw po naszej malowniczej i ciekawej Małej Ojczyźnie – napisali organizatorzy.

Pierwszy list w butelce został ukryty “w pobliżu miejsca, znanego z występowania rośliny, którą już w 1423 roku król Władysław Jagiełło objął ochroną. Zapewne nie kierował się pobudkami ekologicznymi, lecz raczej ograniczeniem dostępu do niebezpiecznej broni, jaką były łuki i kusze wykonane z drewna tej rośliny” – tak brzmiała wskazówka. Najszybciej ukryty list udało się znaleźć Aleksandrze Hermann. Butelka ukryta była w miejscu, gdzie stała Huta Szkła, niedaleko rezerwatu Jasień. Pierwsi laureaci, nagrody ufundowane przez restauracje z Radomska, odebrali już 4 lipca.

Druga butelka z listem ukryta została “w pobliżu miejsca porośniętego lasem mieszanym, skrywającym pochodzące z pierwszej połowy X wieku grodzisko” – tak brzmiała podpowiedź. Zwyciężczynią tej zabawy została Karina Wiatr, która wykazała się spostrzegawczością i umiejętnością obserwacji terenu, 18 lipca otrzymała nagrody rzeczowe – rower oraz zestaw upominków reklamowych.

W trzeciej grze list “ukryty był tam gdzie zakosami poprzecinana jest ziemia” – 1 podpowiedź oraz “w pobliżu miejsca, gdzie brodaty starzec trzyma klucz i otwartą księgę” – 2 wskazówka. Butelkę udało się odnaleźć w okolicy kapliczki św. Piotra koło miejscowości Modła. Ostatni list ukryty został “niedaleko miejsca leśnego przedszkola”. Gra zakończyła się 24 sierpnia. Po raz kolejny najszybciej list udało się odnaleźć Aleksandrze Hermann z synem Tymkiem.

Najszybciej ukryty list udało się znaleźć pani Aleksandrze. Musimy tutaj wspomnieć i jednocześnie pogratulować spostrzegawczości i znajomości terenu, albowiem nasza laureatka wygrała aż trzy edycje naszej gry. Tym razem miejscem ukrycia listu było malownicze miejsce, położone na trasie Leśnej Ścieżki Edukacyjnej „Strzałków”, znane z występowania rosiczki okrągłolistnej, rzadkiej chronionej rośliny owadożernej – gratulowali organizatorzy.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD