Reklama
KOMBIT-kasy
LOKALNI SPOŁECZNICYSPORT

ŻYJĄ W TRZEŹWOŚCI I POMAGAJĄ

W hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku trwa XI Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej Sympatyków Życia w Trzeźwości. Impreza ma nie tylko sportowy charakter. Podczas turnieju zbierane są pieniądze na operację 10-miesiecznej Weroniki. Organizatorami turnieju są Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

Niegdyś zmagali się z uzależnieniem od alkoholu. Dziś udowadniają, że życie bez używek przynosi wiele satysfakcji i radości. Sympatycy życia w trzeźwości każdego roku spotykają się na organizowanym w Radomsku turnieju piłkarskim. Tegoroczna jego edycja ma także przesłanie charytatywne.

– W zawodach uczestniczą drużyny Opoka Opoczno, Przyjaciel Bełchatów, Viola Brzeziny, Gold Car oraz Szansa Radomsko. Towarzysza nam również przyjaciele z drużyn straży pożarnej i policji – mówi jeden z organizatorów imprezy Dariusz Kopeć.

Podczas zawodów prowadzona jest zbiórka pieniędzy na operację 10-miesięcznej Weroniki Cygan oraz pomoc dla jej mamy. Weronika urodziła się z poważną wadą ręki i wymaga bardzo kosztownej operacji i rehabilitacji. Mama Weroniki dziewczynki nie jest w stanie uzbierać pieniędzy. Na miesiąc przed przyjściem na świat Weroniki zmarł jej tata. Rzucił się do wody, ratując swojego tonącego przyjaciela. Obaj zginęli.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT I WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

AKTUALIZACJA: Turniej wygrała drużyna Szansy Radomsko. Najlepszym strzelcem został Łukasz Smolarczyk z dorobkiem 10 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem Łukasz Kadzidło (zawodnicy Szansy Radomsko). Podczas zbiórki zebrano 700 złotych.

(fot. KWP „Szansa”)

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW