10 mln maseczek dla mieszkańców łódzkiego

Reklama

Walka z trzecią falą epidemii to m.in. olbrzymia operacja logistyczna, której celem jest rozdysponowanie niezbędnego sprzętu do powstrzymania wirusa – mówi wojewoda Tobiasz Bocheński. Służby nieustannie dostarczają profesjonalny sprzęt do placówek na terenie całego województwa.

Na podstawie ustaleń zadecydowałem, by te maseczki trafiły do powiatów, a stamtąd do gmin tak. Są to mniej więcej po 4 sztuki na 1 mieszkańca. Dokonamy tego dzięki skuteczności działań Państwowej Straży Pożarnej – podkreślił Tobiasz Bocheński wojewoda łódzki.

Urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, tomografy, pompy infuzyjne, defibrylatory czy sprzęt ochrony osobistej – to wszystko trafia z magazynów do kadry medycznej, która walczy na pierwszej linii o życie mieszkańców naszego województwa.

W województwie łódzkim znajdują się ponadto dwa „banki tlenu” Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji wojewody łódzkiego. Banki te mają służyć jako tzw. żelazna rezerwa wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwości zabezpieczenia szpitali w butle z tlenem medycznym.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD