MEBIN

118 tys. zł dla Stowarzyszenia Kobiety Kietlina

Stowarzyszenie Kobiety Kietlina otrzymało symboliczny czek na realizację projektu Kobiety Kietlina w działaniu. Podczas oficjalnych uroczystości w OSP w Kietlinie, promesę na kwotę 118 tys zł przekazał Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pieniądze z Ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej mogą być przeznaczone na wsparcie seniorów, działania aktywizujące, lecznicze i rehabilitacyjne. Wszystkie działania, które dotyczą osób starszych, powyżej 60 roku życia. Z programu mogą również skorzystać mężczyźni. Zachęcam wszystkich mieszkańców Kietlina, aby z tego korzystali – mówił Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W uroczystościach wzięli udział poseł Anna Milczanowska i Antoni Macierewicz.

Program ASOS adresowany jest przede wszystkim do lokalnych organizacji pozarządowych, a także m.in. do organizacji wyznaniowych, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń, jednostek samorządu terytorialnego, spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością działających na rzecz osób starszych. Stowarzyszenie Kobiet z Kietlina skorzystało z programu na rzecz aktywności osób starych. – Pierwsze programy, w skali kraju to 80 ml zł, a programie ASOS 40 mln zł. Niestety zazwyczaj jest więcej chętnych, niż środków jakimi dysponuje ministerstwo. W tym roku złożono 1800 wniosków.  300 zostało rozpatrzonych pozytywnie, wśród nich wniosek Stowarzyszenia z Kietina, który był bardzo dobrze przygotowany – dodał sekretarz Stanisław Szewed. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont siedziby stowarzyszenia.

-To wsparcie finansowe jest dla nas bardzo istotne. Wynajmowane od Urzędu Gminy pomieszczenie, potrzebuje gruntownego remontu. Dlatego napisaliśmy wniosek o wsparcie naszej działalności – mówi Aniela Biernacka, prezes Stowarzyszenia Kobiet Kietlina

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW