Rozgrzany samochód to śmiertelna pułapka. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Reklama

Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach temperatura w powiecie radomszczańskim może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. W związku z prognozowanymi upałami policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i przypominają, że pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym samochodzie, nawet na kilka minut, może mieć tragiczne konsekwencje.


Wnętrze zaparkowanego pojazdu nagrzewa się błyskawicznie. Już po kilku minutach temperatura może osiągnąć poziom zagrażający zdrowiu i życiu. Dlatego funkcjonariusze przypominają, że nawet krótka wizyta w sklepie czy urzędzie nie usprawiedliwia pozostawienia w aucie dziecka lub zwierzęcia.

Policja zwraca również uwagę, by przed zamknięciem samochodu zawsze upewnić się, że nikt nie pozostał w jego wnętrzu. Szczególnej ostrożności wymagają małe dzieci, które podczas podróży mogą zasnąć i łatwo przeoczyć je w pośpiechu.

Funkcjonariusze apelują także do świadków niebezpiecznych sytuacji. Jeśli zauważysz dziecko lub zwierzę pozostawione w rozgrzanym samochodzie, sprawdź, czy w pobliżu znajduje się właściciel pojazdu. Gdy istnieje zagrożenie dla zdrowia lub życia, nie zwlekaj z wezwaniem pomocy, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia dopuszczalne jest podjęcie działań mających na celu wydostanie dziecka lub zwierzęcia z pojazdu, jeśli jest to jedyny sposób, aby zapobiec tragedii.

Policjanci przypominają, że podczas upałów odpowiedzialność i szybka reakcja mogą uratować ludzkie lub zwierzęce życie.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD