Luxbud

15 SIERPNIA – WAŻNA DATA W KALENDARZU [FOTO, VIDEO]

Jubiler Ako

Mszą świętą oraz złożeniem kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza, tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego oraz tablicą pamięci uczniów – żołnierzy Gimnazjum im. St. Niemca w Radomsku poległych za ojczyznę w 1920 roku uczczono w Radomsku Święto Wojska Polskiego.

IMGP9771

W uroczystości wzięli udział kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze oraz przedstawiciele działających w mieście partii i stowarzyszeń. Nie zabrakło też mieszkańców. Pani Alina podkreśla, że o dzisiejszym święcie powinni pamiętać wszyscy Polacy.

–  15 sierpnia to podwójny podwód do świętowania. To nie tylko Święto Wojska Polskiego, ale i 96. rocznica Cudu nad Wisłą, czyli Wielkiej Bitwy Warszawskiej, w której polscy żołnierze razem, mężnie, niezależnie od pochodzenia, zatrzymali nawałę bolszewicką, nie tylko na Polskę, ale nawałę bolszewicką na Europę. O takich wydarzeniach nie wolno zapominać – mówi pani Alina.

Radomszczańskie obchody Święta Wojska Polskiego zwieńczyła wiązanka pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej OSP Kamieńsk.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD