Select

ROK 2017 DOBRY DLA BEZROBOTNYCH, GORSZY DLA PRACODAWCÓW

Polonaisse

Jakie formy wsparcia przewidział na ten rok Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku? Tego mogli się dowiedzieć przedsiębiorcy, uczestniczący w spotkaniu zorganizowanym przez radomszczański pośredniak. Jak się okazuje, dla przedsiębiorców nie będzie to łatwy rok. Powód? Najniższy w historii poziom bezrobocia.

IMGP2930

Bezrobocie w powiecie radomszczańskim wynosi obecnie ok. 9 procent. Bez pracy jest 4 tys. osób. Dla przedsiębiorców to nie do końca dobra wiadomość. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku Łukasz Więcek, podkreśla, że tak niska stopa bezrobocia oznacza problemy z pozyskaniem pracowników.

– Będzie to trudny rok dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o kwestię pozyskania pracownika. Bezrobocie cały czas maleje. Już w ubiegłym roku mieliśmy sygnały, że w niektórych branżach jest problem z pozyskaniem pracowników. Rok 2017 będzie pod tym względem jeszcze trudniejszy – mówi Łukasz Więcek.

Znacznie lepszy rok 2017 będzie dla osób bezrobotnych. Tak wynika z analiz Powiatowego Urzędu Pracy. – Zakładamy, że bezrobocie wciąż będzie spadało, co będzie miało konsekwencje na rynku pracy – wyjaśnia Ł. Więcek.

Podczas spotkania przybliżono przedsiębiorcom formy wsparcia, z jakich będą mogli korzystać w 2017 roku. Są to m.in. staże, pomoc w tworzeniu miejsc pracy, świadczenia aktywizacyjne, bony stażowe i zatrudnieniowe, giełdy pracy oraz szkolenia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD