Luxbud

ZABRAŁ KLUCZYKI PIJANEMU KIEROWCY

Polonaisse

Dzięki czujności i właściwej postawie radomszczanina, nietrzeźwy kierowca został powstrzymany od dalszej jazdy. Radomszczanin zobaczył jak z parkingu sklepu przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku odjeżdża tzw. wężykiem kierowca suzuki i po chwili uderza w zaparkowane prawidłowo auto. Sprawca kolizji wyszedł, aby obejrzeć straty w pojazdach. Wówczas zgłaszający zabrał kluczyki od suzuki. O fakcie tym powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło popołudniu 18 stycznia 2017 roku. Czujny radomszczanin przekazał kluczyki od auta interweniującym policjantom i wskazał uszkodzone pojazdy.

– Okazało się, że nietrzeźwy 50-letni kierowca suzuki ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu i nie potrzebuje pomocy medycznej. Policjanci ustalili właściciela skody i poinformowali go o uszkodzeniach pojazdu. Następnie 50 – latek został przewieziony do komendy celem sporządzenia dokumentacji służbowej. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu samochodów i prawo jazdy 50 – latka. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

W 2016 roku radomszczańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu 276 nietrzeźwych kierowców. Mimo, że liczba ta z roku na rok maleje to i tak ze strony nietrzeźwych kierowców zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jest bardzo duże.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD