23-latek przekroczył prędkość i był pijany. A na domiar złego nie posiadał prawa jazdy

Reklama

Radomszczańska drogówka zatrzymała do kontroli 23-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


Jedną z przyczyn zdarzeń drogowych to nadal nadmierna prędkość, dlatego funkcjonariusze policji codziennie dbają o to, aby kierujący przestrzegali obowiązujących przepisów. W niedzielę, 18 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości.

O godzinie 9:00 zatrzymali do kontroli pojazd renault, którego kierujący przekroczył prędkość o 32 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym. Jak się okazało to był dopiero początek problemów mieszkańca Radomska.

23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości, zbadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie przed sądem. Dodatkowo za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na niego mandat karny – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Swoim zachowaniem narażają siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą – dodaje policjant.


Czytaj też: Rowerzystka uderzyła w otwarte drzwi samochodu, trafiła do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD