28-letnia kobieta po raz kolejny jechała pijana. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia

Reklama

28-letnia kierująca była kompletnie pijana, gdy została zatrzymana przez policję. To nie był pierwszy raz, gdy kobieta wsiadła za kółko będąc na podwójnym gazie.


W sobotę, 6 stycznia około godziny 1 w nocy policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący centrum miasta zauważyli pojazd marki peugeot, którego kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdów mechanicznych.

Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy z 28-latką policjanci wyczuli od niej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

To był kolejny raz, kiedy kobieta zdecydowała się wsiąść za kółko po alkoholu.

Niespełna 4 tygodnie wcześniej wpadła w ręce policjantów jadąc tym samym samochodem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wtedy też policjanci zatrzymali elektronicznie kobiecie prawo jazdy – dodaje aspirant.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą – podkreśla policjant.


Czytaj też: Mężczyzna zasnął z papierosem, gasili go sąsiedzi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD