31. Finał WOŚP 2023. Występy w MDK. Laserowy pokaz Światełka do Nieba oraz zimne ognie! Jaką sumę udało się zebrać? [FOTO]

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 31. w niedzielę 29 stycznia. W Radomsku na zakończenie wydarzenia odbyło się Światełko do Nieba, czyli pokaz laserowy i zimne ognie. Ile radomszczańskim wolontariuszom udało się zebrać pieniędzy?


Hasłem tegorocznego finału jest ” Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W Radomsku, podobnie jak i w pozostałych miastach w Polsce, wydarzenie rozpoczęło się od rana. Wolontariusze wyruszyli na ulice kwestować. W parku Świętojańskim zorganizowano 5 już Bieg Policz się z Cukrzycą.

Czytaj więcej: Finał WOŚP 2023. Wolontariusze kwestują na ulicach miasta. V Bieg Policz się z cukrzycą [FOTO]

Natomiast w Miejskim Domu Kultury, gdzie mieścił się sztab WOŚP, przez cały dzień odbywały się licytacje, loterie, koncerty i występy. Wystąpili: zespół Tęczowe Nutki, zespół Musical Souls (Ania Gębicz, Natalia Rak, Ola Kowalczyk i Maja Kałdońska), a gościnnie zatańczyły Dorotka Kowalczyk, Zuzia Stefańczyk i Oliwka Cichuta z Akademii Tańca i Sportu Mass-Team w Radomsku. A także zespół Era Band (Julia Popiołek, Aleksandra Zięba, Marija Bojczuk, Patrycja Grządziel, Oliwia Łągiewka, Dawid Lasota, Krystian Grządziel, Mieszko Błachowicz, Marcel Lasota) oraz zespół “Tacy nie inni”, grupę przygotowała Beata Garbarz – Hebda i Dominiki Żulicki. Z kolei na parkingu przed MDK strażacy z OSP Bogwidzowy i OSP Stobiecko Miejskie przygotowali pokaz sprzętu strażackiego.

Zwieńczeniem 31. finału WOŚP w Radomsku, tradycyjnie równo o godzinie 20:00, było Światełko do Nieba, które w tym roku odbyło się w formie laserowego pokazu. Przybyli tłumnie na to wydarzenie mieszkańcy zapali dodatkowo zimne ognie.

Radomszczańscy wolontariusze zebrali 126 124,29 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD