Finał WOŚP 2023. Wolontariusze kwestują na ulicach miasta. V Bieg Policz się z cukrzycą [FOTO]

Reklama

Nastał ten dzień – 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera fundusze na walkę z sepsą. W Radomsku kwestuje 156 wolontariuszy. A w parku Świętojańskim dzieci i dorośli pobiegli w 5 Biegu Policz się z Cukrzycą.


Od rana na ulicach Radomska można spotkać wolontariuszy, którzy z puszkami oklejonymi serduszkami i emblematami 31. finału WOŚP, zbierają środki na walkę z sepsą. Tegorocznym hasłem finału WOŚP jest “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

W parku Świętojańskim odbył się już po raz piąty Bieg Policz się z Cukrzycą. Na mecie stawili się zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy miasta. Najmłodszy 2-letni uczestnik biegu, dobiegł na metę wraz ze swoim tatą i odebrał przygotowany dla każdego uczestnika pamiątkowy, słodki medal – ciastko w formie serduszka WOŚP.

Sztab w Radomsku działa w Miejskim Domu Kultury i jak zawsze przygotowano wiele atrakcji: na parkingu odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego przygotowany przez OSP Bogwidzowy i OSP Stobiecko Miejskie, w holu MDK loteria przygotowana przez PSP nr 7 w Radomsku oraz fotobudka dla najmłodszych. Natomiast na wolontariuszy czekają również harcerze z ciepłym posiłkiem.

A o godzinie 20:00 dobędzie się światełko do nieba – pokaz laserowy.

Na godzinę 14:30 Radomsko zebrało 23 123,04 zł.

Czytaj więcej: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD