55 LAT NAUCZYCIELSKIEJ SEKCJI [FOTO]

Reklama

Minęło 55 lat jak emerycka sekcja Związku Nauczycielstwa Polskiego przyszła na świat – tymi słowy zaczyna się wiersz Alicji Dzwonek – Bujacz, napisany z okazji tego zaszczytnego jubileuszu. Rocznicowe obchody świętowano w gronie członków i przyjaciół ZNP. Urodziny zostały połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

– Z okazji naszego jubileuszu, jak i zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy tę uroczystość, aby przypomnieć to, co działo się przed nami oraz to co obecnie dzieje się w naszej sekcji. Koleżanki opracowały historię naszej sekcji. Ponadto w naszym archiwum przygotowana została wystawa imienia naszego kolegi Jana Sobczyka – mówi Wiesław Pierzak, przewodniczący sekcji.

Początki Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP sięgają 1962 roku, kiedy prezydium oddziału powiatowego ZNP powołało 10 sekcji związkowych i zawodowych, m.in. sekcję administracji szkolnej, opieki na dzieckiem, oświaty rolniczej, sekcję społeczno-oświatową, szkół ogólnokształcących oraz sekcję emerytów.

– Brak warunków lokalowych początkowo nie pozwalał na prowadzenie systematycznej działalności, pomimo trudności świętowano jednak Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Kobiet, organizowano obchody rocznic i świąt państwowych. Przez lata sekcja rozwijała swoją działalność. Tak też jest po dziś dzień – mówi Barbara Drozdek, wiceprzewodnicząca sekcji.

Wymiernym tego dowodem jest działający przy Sekcji od 5 lat pod kierunkiem Zdzisława Nowaka zespół EMENA, który swoimi występami uświetnia różne wydarzenia mające miejsce na terenie naszego miasta, jak i powiatu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD