59-latek z Mołdawii miał ponad 3 promile alkoholu i prowadził samochód

Reklama

Dyżurny radomszczańskiej policji otrzymał informację o zatrzymaniu pijanego kierowcy. Zgłoszenie wpłynęło w czwartek, 24 sierpnia o godz. 20.45.


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radomsku otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego pojazdem marki peugeot. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadka, który zabrał kierującemu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił dalszą jazdę. Za kierownicą peugeota siedział 59-letni obywatel Mołdawii. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie– mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Widzisz pijanego kierowcę? Odważ się i zareaguj!

Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zapobiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest aby nie pozostawać obojętnym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112 – dodaje policjant.


Czytaj też: Wjechała w bariery oddzielające pasy ruchu na A1. Przyczyną uszkodzone koło

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD