Select

6,5 tys. e-wizyt w ZUS-ie w Łódzkiem

Polonaisse

W ciągu roku z e-wizyt w ZUS,  skorzystało ponad 6,5 tys. klientów Zakładu z województwa łódzkiego. W całym kraju klienci odbyli 116 tys. takich wirtualnych spotkań z pracownikiem ZUS. Najczęściej tematyką wizyt on-line były emerytury i renty.


Z e-wizyt można w ZUS-ie korzystać od października ubiegłego roku. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, łódzkie  w tym rankingu znajduje się na 7 pozycji.

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy “Emerytury i renty międzynarodowe” – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS.

Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.


Czytaj też: Są dodatkowe środki na kształcenie pracowników i pracodawców

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD