Chwila oddechu

76. rocznica zamordowania 12 żołnierzy KWP. Uroczystości na Bąkowej Górze

Polonaisse

W sobotę (7 maja) w Bąkowej Górze odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę zamordowania dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, niesprawiedliwie skazanych przez służby Urzędu Bezpieczeństwa w 1946 roku na śmierć.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów, delegacji oraz zaproszonych gości na cmentarz rozpoczęła się msza święta w intencji zamordowanych żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Po mszy uczestnicy uroczystości, w akcie oddania hołdu zamordowanym, złożyli kwiaty na grobie poległych żołnierzy. W uroczystości na cmentarzu w Bąkowej Górze wzięli udział kombatanci, wśród których był syn Generała Sojczyńskiego „Warszyca” oraz rodziny żołnierzy KWP. Nie zabrakło też delegacji organizacji społecznych, kombatanckich, szkół i harcerzy.

W obchodach wzięli również udział m. in. przedstawiciele parlamentu: Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz poseł Anna Milczanowska, przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: wicestarosta Małgorzata Lewandowska, Członek Zarządu Powiatu Michał Koski oraz Prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Obecny był również Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Krzysztof Ciecióra, samorządowcy, radni Powiatu, rodziny żołnierzy KWP, kombatanci oraz przedstawiciele policji i ochotniczej straży pożarnej.

CZYTAJ TEŻ: Zaproszenie do współpracy w zespole konsultacyjnym Budżetu Obywatelskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD