Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, pijani wsiedli za kierownicę

Reklama

Radomszczańscy policjanci kolejny raz wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców. Kierujący oplem miał w organizmie 1,7 promila alkoholu, a kierujący motocyklem 2,7 promila. Obaj mężczyźni mają dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Kobiele Wielkie zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Szybko okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Radomsko jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, samochód nie miał opłaconej polisy OC.

Stan psychofizyczny 43-latka nie jest jedynym powodem, dla którego nie powinien on wsiadać za kierownicę samochodu. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kilka godzin później policjanci z Przedborza zatrzymali jadącego wężykiem motocyklistę. 44-letni mieszkaniec gminy Kodrąb miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Również w tym przypadku sąd orzekł dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto, nie unikną odpowiedzialności w związku ze złamaniem przez siebie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Każdemu z mężczyzn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


CZYTAJ TEŻ: Pijana kierująca wjechała w trzy ogrodzenia, zaparkowany samochód i dwa słupy energetyczne

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD