83-latka uwierzyła, że rozmawia z funkcjonariuszem CBŚP. Straciła znaczną sumę pieniędzy

Reklama

Wydawałoby się, że legendy oszustów są już nam wszystkim znane i nie damy się nabrać. Doświadczenie i policyjne statystyki wskazują, iż niestety wiele osób, wciąż pada ich ofiarą i w konsekwencji traci oszczędności swojego życia. Do kolejnej takiej sytuacji doszło 6 czerwca br. w Radomsku. Ofiarą stała się 83–latka.

W poniedziałek (6 czerwca), w godzinach popołudniowych do jednej z radomszczańskich seniorek zadzwonił mężczyzna, który pod legendą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oszukał 83–latkę. W ten sposób w konsekwencji kobieta straciła znaczną kwotę pieniędzy.

Radomszczańscy policjanci wciąż ostrzegają o podobnych sytuacjach, gdyż oszuści nie zaprzestają swoich starań i w dalszym ciągu wykorzystują łatwowierność potencjalnych ofiar. Policyjny profilaktyk prowadzi spotkania z seniorami i nieustanie przypomina schemat działania sprawców tego typu przestępstw. Podczas rozmów z uczestnikami zwraca się również z prośbą o przekazywanie zdobytej wiedzy kolejnym osobom starszym, swoim znajomym i rodzinie. Ci, którzy są uczestnikami różnych instytucji senioralnych, są świadomi zagrożeń ze strony oszustów i doskonale wiedzą, jak się zachować w opisanej sytuacji – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Seniorzy z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 7 czerwca 2022 roku na spotkaniu z policyjnym profilaktykiem opowiedzieli o swoich podobnych doświadczeniach. Ci jednak wiedzieli, jak zareagować i tym samym nie dali szans oszustom.

 

Czytaj też: 18-latek kręcił “bączki” BMW i uderzył w zaparkowany samochód. Dostał mandat 4 tys. zł

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD