90 LAT OSP W STRZAŁKOWIE

Reklama

Przed wojną dysponująca tylko ręczną sikawką, dziś już na tyle zorganizowana i wyszkolona, że została włączoną do krajowego systemu ratownictwa gaśniczego.  O kim mowa? O Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzałkowa świętującej  90-lecie istnienia jednostki.

Urodzinowe uroczystości miały miejsce w niedzielę 1 lipca. Rozpoczęła je msza święta w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie, skąd przy akompaniamencie strażackiej orkiestry dętej z Kamieńska druhowie, mieszkańcy oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac obok remizy.

Obchody jubileuszu 90-lecia OSP w Strzałkowie były okazją do przypomnienia historii jednostki. Jej początki sięgają roku 1928, kiedy postanowiono założyć straż. Pierwszym prezesem był Stefan Kryński – właściciel majątku Strzałków. Przez te wszystkie lata druhowie swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że OSP Strzałków jest ważnym ogniwem całego strażackiego systemu działającego na terenie Powiatu Radomszczańskiego.

– Jesteście wzywani nie tylko do pożarów, ale do różnego rodzaju nieszczęść, zagrożeń, jakie przychodzą na ludzi. Jesteście zawsze gotowi, aby służyć ludziom. Doceniamy Wasz wysiłek i trud oraz gotowość do ofiarnego działania. Wasza postawa zasługuje na szacunek, podziw i uznanie – podkreśliła podczas wystąpienia, starosta radomszczański Beata Pokora.

Jubileusz był doskonałą okazją nie tylko do przypomnienia historii, ale i wręczenia medali dla strzałkowskich druhów. Poświęcono również nowy samochód, którego zakup współfinansował Powiat Radomszczański. Staraniom zarządu i decyzją radnych przekazano na ten cel 76 tys. złotych. Rodzicami chrzestnymi „Romana” – bo tak „autko” dostało na imię, została starosta Beata Pokora wraz z radnym Andrzejem Pluteckim.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD