SZPITAL BOGATSZY O… KOLEJNY SPECJALISTYCZNY SPRZĘT

Reklama

Każdy kolejny dzień przybliża Szpital Powiatowy w Radomsku do chwili, w której pacjenci placówki  będą mogli w pełni korzystać ze wszystkich sprzętów medycznych jakie zostały zakupione w ramach projektu pn. „Nowy sprzęt medyczny to lepsza jakość i kompleksowość świadczonych usług w Szpitalu Powiatowym w Radomsku”, którego celem jest zwiększenie dostępności i jakość usług zdrowotnych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby regionalnej polityki zdrowotnej. W minionym tygodniu o nowy sprzęt wzbogacił się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralny Blok Operacyjny.

Anestezjologia z nowym sprzętem

Konkretnie z dwoma aparatami do leczenia nerkozastępczego i plazmaferezy wraz z aparatem do dializy albuminowej, skanerem naczyń żylnych, podnośnikiem dla pacjentów leżących a także analizatorem parametrów krytycznych.

Centralny Blok Operacyjny również

Do pomieszczeń Centralnego Bloku Operacyjnego dostarczono 5 kompletów napędów ortopedycznych czyli zestawów wiertarek, nasadek, akumulatorów, ładowarek i innych elementów do wykonywania zabiegów ortopedycznych. – To bardzo silne wzmocnienie sprzętowe nie tylko dla CBO, ale także Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej. Jakby tego było mało w ramach projektu unijnego pn.„Nowy sprzęt medyczny to lepsza jakość i kompleksowość świadczonych usług w Szpitalu Powiatowym w Radomsku” zakupiliśmy znaczną część narzędzi chirurgicznych intensyfikujących pracę Oddziału Chirurgii Ogólnej – zauważa Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD