TOBIASZ BOCHEŃSKI NOWYM WOJEWODĄ ŁÓDZKIM

Reklama
Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego wojewodę łódzkiego. Został nim Tobiasz Bocheński – dotychczasowy dyrektor gabinetu poprzedniego wojewody Zbigniewa Raua.
Tobiasz Bocheński ma 32 lata. Jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą m.in. w filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Był doradcą wojewody, następnie został dyrektorem jego biura.
Nowy wojewoda łódzki musiał zostać wybrany po tym jak dotychczasowy – Zbigniew Rau został posłem na Sejm RP.





![Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w parafii św. Maksymiliana Kolbego [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC_0598-390x220.jpg)
![Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w parafii św. Maksymiliana Kolbego [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC_0598-220x150.jpg)
