AKADEMIA SMYKA OFICJALNIE OTWARTA [FOTO, WIDEO]

Reklama

Profesjonalna opieka, rodzinna atmosfera oraz nowoczesne wyposażenie. Wszystko po to, by milusińscy czuli się bez mała jak u siebie w domu. Takie warunki oferuje Dzienny Punkt Opieki nad Dziećmi do lat 3 „Akademia Smyka” w Gomunicach. Placówkę oficjalnie otworzył dziś Witold Stępień – marszałek województwa łódzkiego.

Obecność marszałka nie była przypadkowa. Utworzenie „Akademii Smyka” było bowiem możliwe dzięki przyznanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi środkom. I to nie małym. Gmina pozyskała ponad półmilionowe dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji projektu „Aktywna mama – Szczęśliwe dziecko”. To projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Marszałek Stępień podkreśla, że Gomunice stanowią wzór do naśladowania. – Ogłaszamy konkursy na powstawanie punktów opieki nad najmłodszymi, ponieważ – po pierwsze to szansa dla dzieciaków, ponieważ są wdrażane do zabawy, do aktywności i umiejętności zachowania się w grupie. Z drugiej strony to szansa dla rodzin. Mamy mogą powrócić na rynek pracy – mówi marszałek Witold Stępień. – Gmina Gomunice to świetny przykład do naśladowania. Będziemy zapraszać do tej gminy, tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak pozyskać pieniądze, a potem jak zagospodarować obiekt i stworzyć takie świetne warunki, jakie tutaj panują – dodał Witold Stępień.

W „Akademii Smyka” przebywa obecnie 14 milusińskich. Docelowo ma ich być 18. Opiekę nad nimi sprawują 4 panie. Dzieciaki w placówce mogą przebywać w godz. 6.30 – 16.30.

Co ważne, do placówki mogą uczęszczać dzieciaki nie tylko z terenu gminy Gomunice. – Cieszymy się bardzo, że nasza placówka cieszy się zainteresowaniem. Mamy już podopiecznego z Radomska, a w najbliższym czasie dołączy do niego kolejna dwójka dzieciaków – przyznaje wójt gminy Gomunice, Paweł Olejniczak.

Zainteresowaniem rodziców z Radomska nie ma się co dziwić. Miesięczny koszt pobytu dziecka w „Akademii Smyka” to 90 złotych (opłata za wyżywienie dziecka).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD