EKONOMIŚCI W PROJEKCIE EDUKACJA STATYSTYCZNA

Reklama

Młodzież klasy IIa kształcąca się w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunami: Sylwią Gnoińską i Ireną Piotrowską udała się na wycieczkę przedmiotową do Łodzi, aby odwiedzić i poznać siedzibę Głównego Urzędu Statystycznego. Wycieczkę zorganizowano w ramach realizacji projektu Edukacja Statystyczna.

Projekt skierowany jest do uczniów łódzkich szkół różnych typów oraz różnych poziomów edukacji i ma na celu popularyzację statystyki w szkołach województwa łódzkiego. Dzięki udziałowi w programie uczniowie odbyli ciekawe warsztaty z zakresu statystyki publicznej i sprawozdawczości w ramach przedmiotu statystyka i analiza ekonomiczna. Głównym celem przeprowadzonych zajęć edukacyjnych było zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzenie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Ponadto zajęcia miały na celu naukę właściwej interpretacji danych statystycznych i kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych oraz kształcenie przyszłego respondenta.

Po tak bogatych w zdobywanie wiedzy zajęciach młodzież dodatkowo odwiedziła łódzką Manufakturę, gdzie mogła spędzić miło czas wolny na zakupach i spotkaniach przy „kawie i ciasteczku”.

(tekst: Sylwia Gnoińska – koordynator projektu)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD