Akcja policji “Bezpieczne Radomsko”. Tylko jednego dnia funkcjonariusze wystawili 93 mandaty

Reklama

W środę, 15 lutego policjanci radomszczańskiej drogówki przeprowadzili ponadpowiatowe działania pn. “Bezpieczne Radomsko”. Wzmożone patrole czuwały nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu do późnych godzin wieczornych.


Na drogach powiatu radomszczańskiego można było dostrzec zwiększoną liczbę patroli policyjnych. Bowiem do akcji włączyli się również mundurowi z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Pajęczna, Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego. Były to działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Mundurowi główną uwagę skupiali na: przekroczeniach dozwolonej prędkości, stanie trzeźwości kierowców, respektowaniu poprawnych zachowań względem niechronionych oraz agresji drogowej.

Wynika to z faktu, iż rośnie liczba zdarzeń, co rażąco potęguje zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników dróg. Radomszczańskie policyjne statystyki wskazują, że zaledwie od początku 2023 roku doszło już do 6 wypadków, w których 8 osób zostało poszkodowanych, w tym 3 poniosły śmierć na miejscu – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

W całodniowych działaniach udział wzięło w sumie 26 funkcjonariuszy z 6 powiatów garnizonu łódzkiego, którzy przeprowadzili 140 kontroli drogowych.

Ujawnili oni ogółem 141 wykroczeń, z czego aż 105 to przekroczenia dozwolonej prędkości. W ramach akcji mundurowi wypisali 93 mandaty karne, a w 4 przypadkach sporządzili dokumentację do sądu. Jeden z kierowców jeździł pod wpływem alkoholu – dodaje Kropisz.

Uważajmy na drodze i bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych. Tylko taka postawa ma wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa wszystkich uczestników.


Czytaj więcej: Kompletnie pijany 69-letni kierowca spowodował kolizję na ul. Brzeźnickiej w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD