Akcja policji “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” w Radomsku

Reklama

17 lutego policjanci z Radomska wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pn. “NURD”. Pod lupę wzięli nie tylko pieszych i rowerzystów, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy naruszyli przepisy dotyczące bezpieczeństwa.


Radomszczańska drogówka w piątek (17 lutego) uczestniczyła w działaniach ogólnopolskich o nazwie “NURD”. Pomimo, że akcja była skierowana do pieszych i rowerzystów, mundurowi zwracali uwagę również na zachowania kierowców, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego względem pieszych.

Podczas całodniowych działań policjanci radomszczańskiej komendy policji ujawnili w sumie 67 wykroczeń, z czego 15 przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Niechronieni zaś popełnili łącznie 19 wykroczeń, w tym 12 sami piesi i 7 rowerzyści.

Doświadczenie i policyjne statystyki niestety wskazują, że obie te grupy uczestników dróg wciąż naruszają prawo. Przejście dla pieszych powinno być tym najbardziej bezpiecznym miejscem na drodze. Warunkiem jest jednak zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie w praktyce zasady ograniczonego zaufania – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.


Czytaj też: Akcja policji “Bezpieczne Radomsko”. Tylko jednego dnia funkcjonariusze wystawili 93 mandaty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD