Akcja policji “Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie!”

Reklama

Radomszczańscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Patrz w Lusterka – Motocykle są wszędzie!”. Mundurowi wspólnie z motocyklistami z klubu motocyklowego Czarni Radomsko przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego”, a także brak wzajemnego szacunku pomiędzy motocyklistami i kierującymi samochodami. Nawet najmniejszy błąd, któregoś z nich może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Policjanci w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista – miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali kierowców samochodów, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze oraz wręczali kierowcom naklejki „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Przypominamy o ostrożności i rozsądku na drogach. Nie tyczy się to tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów i pieszych. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia z autem, motocykliści, rowerzyści i piesi nie mają najczęściej żadnych szans, aby wyjść ze zdarzenia bez szwanku – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD