Akcja “Świeć przykładem”. Radomszczańska drogówka dba o bezpieczeństwo niechronionych

Reklama

Najmniejszy nawet element odblaskowy zwiększa bezpieczeństwo pieszego i rowerzysty na drodze. Dzięki temu kierowca ma szansę na reakcję i bezpieczne wyminięcie przechodnia. By wciąż przypominać o ważności takich zachowań, trwa 6 edycja policyjnej kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. “Świeć przykładem”.


Policjanci radomszczańskiej drogówki wraz z przedstawicielami gminy Kodrąb w sposób praktyczny przypominali wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o konieczności wzmacniania swojego bezpieczeństwa na drodze. Najlepszym sposobem jest noszenie elementów odblaskowych.

Ich widoczność w ciemności jest zwielokrotniona i pomaga kierowcom w świetle pojazdu dostrzec pieszego lub rowerzystę z bezpiecznej odległości. Ma on czas na reakcję, zmniejszenie prędkości i prawidłowe wyminięcie. Należy zwrócić uwagę, że okres zimowy jest dużym zagrożeniem dla niechronionych na drodze. To właśnie oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo i mają najmniejsze szanse w zderzeniu z samochodem. Chwila zamyślenia i brak odblasku może nas kosztować zdrowie lub życie – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.


Czytaj też: Kamieńsk: pirat drogowy uzbierał 38 punktów karnych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD