AKCJA „ZNICZ 2019” PODSUMOWANA. U NAS NIE BYŁO NAJGORZEJ

Radomszczańscy policjanci podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”. Mundurowi odnotowali 27 kolizji drogowych oraz ujawnili 4 przypadki nietrzeźwych kierujących. Zdaniem radomszczańskich funkcjonariuszy w porównaniu do ubiegłego roku, kierowcy w dni świąteczne jeżdżą bezpieczniej.

– To była wyjątkowo spokojna tzw. „Akcja Znicz” na drogach Radomska oraz Powiatu Radomszczańskiego – zauważa Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Policjanci odnotowali 27 kolizji – Były to drobne, niegroźne zdarzenia drogowe, do których doszło w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami czy też niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze – informuje W. Auguścik. – Kilka zdarzeń spowodowanych zostało też przez zwierzęta – dodaje.

Mundurowi z radomszczańskiej drogówki, wzorem kolegów z innych jednostek policji, prowadzili także kaskadowe kontrole i badania trzeźwości kierowców w ramach tzw. trzeźwych poranków. – Funkcjonariusze ujawnili 4 przypadki nietrzeźwych kierujących, przy czym jeden z nich znajdował się w stanie „po użyciu alkoholu” – zauważa Wojciech Auguścik.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW